Vybrané peníze slouží na nákup krmení pro zvíře. „Ne u všech ale určená částka pokryje všechny náklady na krmení. Třeba adopce lachtana stojí čtyřicet tisíc, jeho roční krmení však vyjde na o skoro sto tisíc více,“ řekla Lucie Dostálová, která má v brněnské zoologické zahradě na starost adopce zvířat.

Zájem o adopce v zoo rok od roku roste. V současné době má zahrada už více jak tři sta padesát přispěvatelů. „Od letošního ledna už adoptivní rodiče přispěli více jak milion sto tisíc, což je o skoro čtvrt milionu více, než loni,“ dodala Dostálová.

Ilustrační foto.
Na ledviny čekají nemocní i roky. Nové orgány potřebuje 150 lidí v kraji

Nejoblíbenější jsou tradičně surikaty, které mají v současnosti už třicet podporovatelů. Patří totiž mezi ta levnější zvířata, jejich podpora vyjde na tři a půl tisíce korun. „Lidé však adoptují i nákladnější zvířata. Například Základní škola Novolíšeňská adoptovala žirafu za čtyřicet tisíc. Před nějakou dobou k nám také přišel muž, který přišel o psa a kočku a tak se rozhodl adoptovat oba lední medvědy za celkem sto tisíc,“ zakončila Dostálová.

Řada lidí možnost adopce oceňuje. „Například v rodinách s malými dětmi se tak dá pěstovat správný vztah ke zvířatům,“ řekla Brňanka Věra Kárná.