Permoniště si užijí děti ve věku od tří do osmi let a na pomoc budou potřebovat někoho z dospělých. „Čekají je dvě hodiny napětí, zábavy a poučení v historické budově kompresorovny bývalého černouhelného dolu,“ sdělila v tiskové zprávě manažerka projektu Permoniště Alena Lubasová.

Jak doplnila, deset částí Temnosvěta návštěvníkům přibližuje pocit života a práce v podzemí. Najdou zde Štolu, Rumpál, Důl, Tavírnu, Nástupiště nebo Městečko permoníků. O největší zábavu v podzemí se postará laserové bludiště Dýmoviště.

O víkendu si lidé užili Zábavné odpoledne na Kukle. Nahlédli i do nové části zábavního parku pod názvem Permoniště.
Věž Kukla v Oslavanech slaví výročí. Permonium nabídne lidem od září novinku

Permoniště je bezprostředně provázané také s kulturní památkou těžní věže dolu Kukla, která je srdcem celého Permonia. V ní se připravuje otevření nové expozice nazvané „Od černého zlata k zelené energii“, která je pokračováním dalšího příběhu. „Příběhu o jednotlivých typech energií, jejichž elektrárny se nachází na území Jihomoravského kraje. Těžní věž Kukla se z historické černouhelné promění ve věž duchů, kteří střeží a využívají všechny typy energií. A co je hlavní, od 4. prosince přejde Kukla jako jedna z mála industriálních kulturních památek do celoročního provozu,“ upozornila Lubasová.