Podle představ radnice podnik nahradí chátrající budovu, která dříve sloužila brněnské městské policii jako sklad. Vedle přibude nový altán. „Spolu s představiteli Veřejné zeleně města Brna jsme hledali vhodné využití tohoto objektu. Shodli jsme se na tomto doplnění služeb pro návštěvníky,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Právě zaměstnanci městské společnosti, která se stará i o park, mají občerstvení se sladkostmi i slanými jídly spravovat, předpokládá záměr. „Oprášili jsme téměř dvacet let starý projekt. Chceme opravit budovu, kde se mohou podávat nějaká lehká sezonní jídla,“ sdělil ředitel městské firmy pečujícío zeleň Jozef Kasala.

Lužánecký park v Brně. Ilustrační foto.
Lužánky získají lepší vchod. Část asfaltu nahradí stromy a keře

Dokumentaci, která odpoví třeba na otázku, na kolik podnik v parku přijde, posoudí rada města. „Uvidíme, jestli projekt bude stát za to. Zatím k tomu víc říct nemohu,“ okomentoval brněnský radní pro investice David Grund.

Představa pochutnat si na dobrotách přímo v parku v Lužánkách se zamlouvá třeba Brňance Elišce Kromcové. „Takové místo vždy ocením. Cukru není nikdy dost,“ svěřila se s úsměvem.