Zkušenosti s obcházením zaparkovaných aut má i Jana Dosedlová. „Když jsme s dětmi na procházce, tak se s kočárkem často nevejdu. Vím, že je tu málo míst na zaparkování, ale řidiči by měli brát ohled i na chodce,“ myslí si.

Stížnosti na odstavená auta v Husovicích denně řeší strážníci. „Ve Svitavské a Dačického ulici hlídky za poslední půl rok zjistily na šedesát přestupků. Víc než polovinu vyřešily pokutou přímo na místě, zhruba dvacítku předaly správnímu orgánu a zbylé uzavřely domluvou. Nejčastějším prohřeškem bylo nepovolené stání na chodníku a v křižovatce,“ řekla mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Bílý lanýž.
Lanýže z jihu Moravy? Oteplování nahrává jejich pěstování, tvrdí brněnští vědci

O problémech starosta Brna severu Martin Maleček ví. „Bohužel, nedostatek parkovacích míst řešíme i v dalších lokalitách naší městské části, například na sídlišti Lesná. Věřím, že se situace v Husovicích zlepší po vybudování velkého městského okruhu, kdy na Tomkově náměstí budou moci řidiči zaparkovat na velké ploše pod vzniklou estakádou," řekl.

O stavbě parkovacích domů radní městské části neuvažují. "Jejich stavba je natolik finančně náročná, že ji z úrovně městské části zajistit nemůžeme. V řadě problematických oblastí je navíc není kam umístit, jde zpravidla o již hustě zastavěné oblasti. V každém případě má vedení města v plánu v naší městské části vybudovat parkovací dům na Halasově náměstí poblíž polikliniky," doplnil starosta Maleček.