Vyrůst má za dva roky. „V roce 2017 připravíme projekt. Dům bude tvořit lehká konstrukce a vejde se do něj až 120 aut," popsala mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová. Městská společnost projekt připravuje.

Stavba má stát jen osmnáct milionů korun díky zmiňované jednoduché konstrukci. „Pevné bude mít pouze základy. Kapacita domu se může přizpůsobit zájmu o místa v něm. Je to nový přístup, který tolik nezatěžuje rozpočty. Chceme jej vyzkoušet," uvedl náměstek primátora Richard Mrázek.

Dům v Polní ulici∙Parkovací dům z lehké konstrukce nabídne v Polní ulici asi 120 parkovacích míst.
∙Celý má stát pouze osmnáct milionů korun. Bude mít totiž pevné jenom základy.
∙Dokončit jej mají dělníci v roce 2018.

Podle něj se díky levné stavbě sníží cena parkování. V Polní ulici přibudou místa nejen soudcům či státním zástupcům, ale i úředníkům, kteří pracují v nové budově úřadu práce.

Novinku vítají i v hokejové Kometě. Přímo u haly Rondo je totiž pouze čtyřicet parkovacích míst. Fanoušci zaparkují nejlépe v Polní ulici na necelých deset minut chůze vzdáleném parkovišti. „Každé parkovací místo, které vyroste v okolí stadionu, je velké plus a servis pro naše fanoušky. Víme, že v okolí stadionu je parkování složité," podotkl mluvčí brněnského extraligového hokejového klubu Michal Chylík.

Zároveň ale upozornil, že dopravní komplikace klub nepociťuje na nižší návštěvnosti utkání.

Hokejovým fanouškům už dříve slibovali nová parkovací místa představitelé městské společnosti Starez-sport, které aréna patří. Měla vzniknout v parkovacím domě se čtyřmi patry pro 136 aut.

Dům měl vyrůst na nároží ulic Náplavka a Poříčí. „Stavba by ale byla poměrně složitá, protože parcela, na které by dům stál, je docela malá. Projekt sice hotový máme, chybí nám ale investor. Zřejmě to pro ně není dostatečně rentabilní," vysvětlil ředitel společnosti Martin Mikš. V neprospěch stavby mluví i to, že letos projektu navíc vypršela platnost územního rozhodnutí.