Parkování pro sanitky kvůli nutným jízdám do zdravotnických zařízení řeší Markus i proto, že nyní auto nevlastní. „Trvalé bydliště v centru nemám, proto rezidentní oprávnění nedostanu. Pokud bych tedy auto koupil, stejně bych podle mě otce převážet nemohl. Jsme odkázaní na sanitky. Aby je zde rodiče jako rezidenti mohli nechat zaparkovat, potřebují ale znát poznávací značku a zadat ji do systému,“ stěžoval si na složitost systému.

Ilustrační foto.
Dovoz jídla s rezidentním parkováním? V centru města Brna jen na povolení

Podle Zuzany Šrámkové z magistrátu se však lidé bát nemusí. „Sanitky i sociální služby jsou výslovně zmíněné v metodice parkování. Poskytovatelé takových služeb mohou získat parkovací oprávnění zdarma,“ ujistila.

Parkování: další problémy
• Petr Markus z centra Brna se po zavedení rezidentního parkování obává komplikací při objednávání sanitek pro nemocného otce.
• Podle magistrátu však budou mít převozové sanitky i další sociální služby možnost získat parkovací oprávnění zdarma.
• Markus upozornil také na nevhodné jednání úředníků. Na kontaktním pracovišti na Zvonařce mu měli doporučit, aby dal otce do ústavu.


Markusovi vadí i jednání úředníků, se kterým se setkal třeba na nově zřízeném kontaktním pracovišti na Zvonařce. „Řekli mi, že mám dát otce do ústavu a nemusím vyřizovat žádné oprávnění. Že se s ním nebudu muset otravovat,“ kritizoval Markus.

Magistrát podobný případ zatím neřešil. „Bez přesnějších informací se nám nepodařilo dohledat, zda taková situace či nedorozumění mohly nastat. Pokud ano, je na místě se omluvit a po zjištění konkrétnějších informací o situaci zmíněného pána a jeho otce najít co nejsnazší řešení,“ dodala Šrámková.

Kvůli novému systému stání omezení jízd nepředpokládá řidič jedné z rozvozových společností Tomáš Bezrouk. „Převážíme zákazníky na vyšetření a také vypomáháme záchranářům. Pokud nakládáme pacienta, určitě zastavit můžeme. Nikdy jsem s takovou situací problém neměl,“ zmínil.

Změny v jízdách po centru města po zavedení rezidentního parkování proto nečeká. „Počítáme s tím, že budeme fungovat stejně jako dosud. Na místo, kam jedeme jednou, nemusíme jet třeba i dalších pět let, proto není jasné, kam bychom si povolení měli vyřídit,“ dodal Bezrouk.

Printscreen facebookové stránky Parkovanivbrne.cz, na jejíž odpovědi si někteří Brňané stěžují.
Informace o rezidentním parkování? Styl odpovědí uráží, stěžují si Brňané