Na řidiče parkující přímo u přechodu před základní školou Krásného si postěžoval starosta Kunc na sociální síti Twitter. „Zvýšíme bezpečnost přechodu pro chodce v Krásného ulici. Denně tudy chodí stovky dětí do školy, neukáznění řidiči ale parkují až přímo k zebře přechodu. Městská policie opět nefunguje, dopravní stín nic neřeší, takže přibudou sloupky,“ uvedl Kunc.

Že řidiči u přechodu parkují, potvrdila i ředitelka školy Petra Grünhutová. „Nezaznamenala jsem přímo stížnosti, ale že tam lidé parkují, o tom víme. Ráno tu teď bývají hlídky městské policie, což situaci určitě pomáhá. Krok od radnice v podobě zahrazovacích sloupků vnímám pozitivně,“ sdělila.

Po výjezdu z brněnského Pisáreckého tunelu bude zavřená rampa směrem na Bauerovu ulici, řidiče čeká objížďka.
Stavba VMO v Brně: nové omezení za Pisáreckým tunelem a dlouhá objížďka

Strážníci o problematickém místě vědí, i když podle jejich mluvčího Jakuba Ghanema přímo stížnosti nezaznamenali. „V Krásného ulici se snažíme o každodenní přítomnost našich hlídek, a to hlavně kvůli přechodu pro chodce u základní školy. Stížnosti na situaci v jeho blízkosti jsme nezaznamenali od rodičů, místních obyvatel ani od úřadů,“ popsal Ghanem.

Starosta Kunc ale říká, že tento přechod řeší už několik let, a to na základě podnětů obyvatel. „Až nyní se nám podařilo najít vyhovující řešení. Na městskou policii se v tomto bohužel spolehnout nemůžeme. V životě jsem neviděl, že by tam někomu dávali pokutu. Oni vám na to řeknou, že to by takhle potom museli řešit celou ulici,“ řekl Kunc Deníku.

Festivalové léto plné hvězd v Brně a okolí: obří Majálesy nebo delší Pop Messe
Festivalové léto plné hvězd v Brně a okolí: obří Majálesy nebo delší Pop Messe

Ghanem tvrdí, že se dopravními přestupky v Krásného ulici běžně zabývají. „Drtivou většinu z nich postupujeme na odbor přestupků v dopravě. Řidiče u odstaveného auta zastihneme málokdy. Naposledy to bylo v neděli, kdy motorista neoprávněně stojící v úrovni vchodu zaplatil pokutu sedm set korun,“ popsal v pátek.

V souvislosti s bezpečností dopravy ředitelka Grünhutové dodala, že se škola zapojila do mezinárodního projektu Brna zaměřeného na školní mobilitu a veřejný prostor v okolí škol Schoolhoods. Přidali se k němu i strážníci z místní služebny. „Projekt je založený na výměně znalostí a zkušeností i na pocitech samotných žáků. Má za cíl vytvořit plán mobility, který by právě v okolí školy na Krásného přispěl k přívětivějšímu prostředí pro docházející děti,“ nastínil Ghanem.

Bude mít Brno jednou svoje metro? Zatím nejblíž je tomu v zastávce tramvaje linky 8 Západní brána, která některým lidem vizuálně připomíná právě zastávku metra.
Nové spojení severu a centra Brna: zatím bez rozhodnutí, stanici metra postaví

Zahrazovací sloupky by podle Kunce měly na místě stát nejpozději od začátku nového školního roku, tedy od září.