O záměru radních informoval předseda spolku Brno autem Jan Mandát. „Pode mých informací chtějí cenu zvedat na osmdesát korun za hodinu, to je naprostá šílenost. Třeba v Rooseveltově ulici nebudou kvůli tomu mít lidé kde parkovat,“ uvedl. Podle návrhu města, o němž Brněnský deník Rovnost informoval na začátku týdne, se měly ceny šplhat jen na šedesát místo dosavadních třiceti korun.

Ilustrační foto.
Podobu koncertního sálu navrhnou světoznámí architekti. V čele s Japonci

Místostarostka potvrdila zdražení, ne však částku. Zvednout parkovné je podle ní nutné kvůli nedostatku míst pro rezidenty. „Vezmeme na vědomí navýšení cen parkovného v ulicích v historickém centru proto, že v době vánočních trhů a po zrušení parkoviště na Dominikánském náměstí, nebudou mít místní kde parkovat,“ vysvětlila svůj návrh Flamiková.

Radní chtějí opatřením návštěvníky motivovat k většímu využívání parkovacích domů na okraji centra. Ceny v nich podle ní zůstanou stejné. V pondělí ráno o návrhu budou ještě radní městské části jednat.

Prezident Miloš Zeman navštívil obyvatele Bučovic. Stal se tak druhým prezidentem, který tak učinil. Hned po Tomáši Garrigue Masarykovi.
Těší mě dojemný zájem novinářů o mé zdraví, řekl prezident Zeman v Boskovicích