Prostor mezi domy si pochvaluje místní Miroslav Vořechovský. „Doufám, že tu lépe zaparkuji,“ řekl Brňan. Dodal, že s dětmi bude pravidelně navštěvovat hřiště. Mimo prolézačky, skluzavku a houpačky tam najdou zájemci i plochu na pétanque a venkovní šachovnice.

Dělníci na ploše téměř pětadvacet tisíc metrů čtverečních pracovali čtrnáct měsíců. Opravili kanalizaci, přidali půl kilometru potrubí a vyměnili dlažbu. Postupně ještě zatravní zbylé oblasti kolem prolézaček a zasadí stromy. „Věřím, že prostor bude sloužit k plnohodnotnému sousedskému soužití,“ uvedl místostarosta Žabovřesk Filip Leder.

Dodal, že plánují opravit i sousední vnitroblok. Zároveň však zástupci předpovídají, že parkovacích míst nebude pro lidi z bytových domů dostatek i přes zvýšení jejich počtu.

Od sedmnácté hodiny zástupci slavnostně přivítali místní obyvatele, zorganizovali komentované prohlídky, balónkové představení pro děti a sousedská klání v pétanque a šachách.

Brněnští zastupitelé vyhlásili třetí ročník dotačního programu Vnitroblok!, ve kterém je letos patnáct projektů revitalizací vnitrobloků. Také ve vnitrobloku mezi ulicemi Krásného a Marie Kudeříkové v Židenicích opravují. Podle místostarosty Židenic Petra Kunce čekají na povolení ke stavbě parkovacích míst.

LENKA KROČILOVÁ