Nepořádek byl tak velký, že zástupci organizace na sociální síti podotkli, že některé parky ráno vypadaly spíš jako skládky odpadu. Podle Kasaly množství odpadků souvisí s počátkem vánočních trhů v centru města. „Bylo to jako na povel, začaly trhy a najednou bylo všude plno skla a měli jsme rozbitý vstup do Zahrady pod hradbami,“ poznamenal.

Možností, jak znečišťování prostranství zabránit, není mnoho. „Kapacity na noční směny nemáme. Ale spolupracujeme se strážníky,“ zmínil Kasala.

Brněnští strážníci, kteří nyní hlídají vánoční trhy, se podle jejich mluvčího Jakuba Ghanema kromě bezpečnosti zaměřují i na to, zda někdo neznečišťuje prostranství. Mnohá místa v centru hlídají také přes kamerový systém. „Například díky kamerám v Denisových sadech se nám někdy daří vandaly dopadnout. Podle výše škody jim na místě můžeme uložit pokutu až deset tisíc korun, případně případ postoupíme do správního řízení, nebo při škodě větší než pět tisíc korun předáme případ státním policistům,“ nastínil Ghanem.

Stopy po bujarém víkendu v parcích a před divadlem nyní již nejsou, pracovníci Veřejné zeleně je uklidili v průběhu nedělního rána.