Podle svědků vulgárně pokřikovala na kolemjdoucí. „Protože měla působit agresivně, přivolali procházející hlídku městské policie. Po příjezdu strážníci v blízkosti garáží uviděli rozrušenou mladou ženu a běhal kolem ní pes, kterého neměla vzhledem ke svému stavu pod kontrolou,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Jana Pokorná.

Hlídka psa přivázala k blízkému zábradlí a poté zjišťovala, co se stalo. „Žena strážníkům nedokázala srozumitelně vysvětlit důvod svého chování a byla roztěkaná. I v přítomnosti hlídky pokřikovala na kolemjdoucí. Agresivní chování prokládala lítostí a pláčem,“ popsala Pokorná.

V brněnských Maloměřicích spadl dělník do šachty.
VIDEO: Dělník spadl do šachty v Brně. Podívejte se, jak ho zachránili hasiči

Strážníci vzhledem k psychickému stavu mladé ženy přivolali zdravotníky. „Žena však odmítala setrvat na místě a nereagovala ani na výzvy strážníků. Když hrozilo napadení hlídky, skončila v poutech. Záchranáři po prvotním vyšetření naznali, že převoz Brňanky do nemocnice je nezbytný. Strážnici jim dělali doprovod,“ pokračovala v popisu situace mluvčí Brněnské městské policie.

Mladá žena je podezřelá ze spáchání hned dvou přestupků. Nyní je v péči lékařů v nemocnici a její pes stráví nějakou dobu v útulku, kam ho strážníci převezli.

Psa ze střechy rodinného domu sundávali nedávno hasiči v brněnských Obřanech. Jak se tam dostal, nebylo jasné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Dělníci demolují bývalý hotel Myslivna. Nahlédněte naposledy dovnitř

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková