Novou křížovou cestu chválí místní farář František Vavruša. „Skleněné tavenice jsou vsazené do rámů oken v přízemí kostela. Svou barevností oživili jeho vnitřní prostory a ladí k podobně barevnému stropu. Je to pro nás nový modlitební prvek, který v kostele doposud chyběl,“ dodal farář.

Muži pomáhali po zástavě srdce v tramvaji lékařka Eva Freyová, záchranáři Ivo Koláček, Zdeněk Labský a Milan Musil, operátorka Dagmar Navrátilová, všeobecná sestra Veronika Fabianová, inspektor provozu Tomáš Dvořáček a řidič tramvaje Benedikt Gregor.
Záchrana života v šalině: muži se zastavilo srdce, s masáži začali cestující

Křížová cesta je inspirovaná známými osobnostmi nedávné historie spjatými s Brnem. Jedná se buď o místní intelektuály, umělce až po moravské mučedníky církve. „Zastavení první, Udání Ježíše v Getsemanech, připomíná slavného brněnského rodáka Milana Kunderu a jeho dávné tragické pochybení. Osmé zastavení je v příběhu lítosti jeruzalémských žen dokresleno osudem Vlasty Chramostové,“ informovala mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová. Poslední zastavení je věnováno patronce kostela.

Žehnání křížové cesty se pro Brňany koná v pátek od 17 hodin.