Program zahrnoval koncerty, ukázky, prohlídky a další akce pro všechny generace. Patřily mezi ně například kulečníkové hry či virtuální realita. „Chtěli jsme ukázat, že výstaviště není jen o byznysové sféře, ale i o té zážitkové, festivalové," vysvětloval obchodní ředitel Veletrhů Brno Lukáš Helan.

Brněnské veletrhy slaví pětadevadesát let od svého vzniku. Chybět u toho nebude ani atraktivní model Heliosféry.
VIDEO: Nabité oslavy na výstavišti v Brně. Vesmír doplní pivo či veterány

Asi třicet sportovišť pro malé i velké zájemci našli v pavilonu V. Zkoušeli tam například lezení po horolezecké nafukovací stěně, hokejbal, florbal nebo ragby. Nadšenci si mohou zařádit na tatami, nejmenší ocenili skákací hrad. Lidé měli k dispozici i lanovku přes celý pavilon.

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

Pod střechou pavilonu A2 se představila trojice obřích modelů vesmírných těles z brněnské hvězdárny a planetária. Desetimetrový Lunalón, Marsmeloun i Heliosféra. Na oslavách nechybí ani food festival. Nabízí domácích langoše, burgery, kebaby i syrská vegetariánská jídla. Součástí byla přehlídka řemeslných minipivovarů.

Účast byla rekordní, jen v sobotu dorazilo třicet tisíc lidí, z acelý víken pak čtyřicet tisíc. „Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří o víkendu zavítali na brněnské výstaviště a oslavili společně s námi pětadevadesáté narozeniny tohoto unikátního areálu v samotném srdci Brna. Byla to nad očekávání úspěšná akce a zakončila tak velice náročné, ale i veleúspěšné čtvrtletí veletrhů a výstav. Věříme, že si všichni oba dva dny užili, a těšíme se na další setkání s vámi,“ vzkázal obchodní ředitel Veletrhů Brno Lukáš Helan.