Do jednání o koalici se chtělo vrátit v posledních dnech hnutí ANO, které nabídlo spolupráci Pirátům. Ti ji však definitivně zamítli. „S hnutím ANO nemáme potřebnou nadpoloviční většinu. Sociální demokraté ANO odmítli, a tak zbývala už jen spolupráce s SPD, kterou jsme odmítli. Navíc v koalici s ODS, KDU-ČSL a sociálními demokraty jsme schopni prosadit většinu z našeho programu,“ řekl lídr Pirátů Tomáš Koláčný.

Piráti si chtějí prověřit všechny možné kandidáty do rady města. Vyzvali lídryni ODS Markétu Vaňkovou, aby se vyjádřila ke spolupráci s firmou Brandson Enterprises. „Rezolutně odmítám, že bych se za svou advokátní praxi dopustila něčeho nelegálního,“ oznámila Vaňková na Facebooku.

Podle informací Brněnského deníku Rovnost vyvíjelo ANO nátlak na některé sociální demokraty, kteří mají zastoupení na kraji. „Ve čtvrtek jsme se sešli na úrovni vedení kraje a s koaličními partnery se ujistili na tom, že nechceme, aby výsledek jednání o koalici v jakékoliv obci či městě ovlivlil krajskou koalici,“ uvedla předsedkyně krajské ČSSD Naděžda Křemečková.

Předseda klubu ČSSD v krajském zastupitelstvu Michal Hašek nemá o nátlaku informace. „Pokud by někdo takový tlak zkusil, vyrazil bych s ním dveře a sám navrhl zvážit další účast ČSSD v krajské koalici,“ reagoval.