Záběr doprovází humorné popěvky. „Proč to s tebou mává, když Andula je kráva,“ zpívají uprotřed scény Pavel Batěk a Václav Upír Krejčí čerstvě seznámenému páru. Krejčí si dokonce na place střihne polibek s Krausem. Humor herci známému pod přezdívkou Upír rozhodně nechybí ani v civilu, vtipkuje i mimo záběry.

Snímek na jeden záběr se točí celkem sedmkrát. Za tu dobu režisérka se svým týmem ladí detaily. „Mám pivo před obličejem, nelíbí se mi to. Natočíme to znovu,“ komentuje situaci Toulová.

Z výpravy na Ukrajinu a do černobylské oblasti při natáčení dokumentu Černobyl na kolečkách. Černobylská oblast.
Do Černobylu na vozíku. Pomohli splnit velký sen, příběh uvidí lidé v kinech

Po půl hodinovém natáčení si celý štáb dává pauzu na oběd. V mezičase při pojídání pizzy režisérka redaktorce Deníku sděluje více informací o právě točeném filmu. „Hlavním hrdinům se hned ze začátku splní všechny pracovní sny. Jenže zjišťují, že skutečnost není taková, jakou si představovali. Proto nachází druhou únikovou cestu a tou je vzájemná láska. Film také nahlíží do oblasti fyzioterapie a hypnózy. Na základě konkrétních situací chci ukázat, že tahle profese není žádné šarlatánství. Naopak to je povolání jako každé jiné,“ přibližuje scénář Toulová.

Film s příběhy

Režisérka a producentka ve svém filmu hraje marketingovou poradkyni reklamní kanceláře. Odbornou znalost k profesi svého hereckého kolegy konzultovala s hypnoterapeutem a dramaturgem Šimonem Pečínkou.

Roli hypnoterapeuta Vítka ztvárňuje Martin Kraus, který si čekání před natáčením zpestřuje povídáním s číšníky za barem. „Musím říct, že mně hned na první dobrou uchvátil scénář filmu. Není to taková ta typická love story. Film se skládá z příběhů dvou různých lidí, které spojí osud. A navíc hraji sympaťáka,“ směje se Kraus.

Herec v meziřečí také vzpomíná na svoje herecké zkušenosti, které prožil právě v Brně. „Patřím mezi takzvané jamáky. Čtyři roky jsem tu studoval a prožil nejkrásnější chvíle svého bujarého mládí. Mám Brno moc rád,“ dodává Kraus.

Eva Toulová natočila svůj první dokument Camino na kolečkách.
Režisérka Toulová: Díky cestě jsem zjistila, že k životu stačí pár věcí v batohu

V brněnském klubu filmový štáb plánuje natočit zhruba osm různých scén, včetně hlavní milostné. „Hlavní hrdinové se nejčastěji potkávají po práce právě v tomto baru, kde kousíček po kousíčku svůj vztah rozvíjí,“ končí vyprávění režisérka.

Romantická komedie Láska na zakázku zamíří k divákům letos na podzim.

O Evě Toulové: Narodila se v roce 1990 ve Znojmě, pochází z Moravského Krumlova. Studovala režii na pražské FAMU. Na svém kontě má filmy Casting na lásku, Jak se moří revizoři a Šťastná. Dokumentární filmy z její dílny nesou název Černobyl na kolečkách a Camino na kolečkách.