Že je stavba součástí Nové Zbrojovky, potvrdila za vznikající čtvrť mluvčí Eva Skácelová. „Stavbu bude využívat americký výrobce elektromobilů, více nesmíme upřesnit. Provoz by měl být zahájený na podzim,“ informovala Skácelová. Podle informací Brněnského deníku Rovnost se bude jednat o pobočku výrobce elektroaut značky Tesla.

Pracovníci nyní upravují pozemek, na kterém až donedávna stála židenická Pivnice pod ořechy. Minulé jaro podnik zavřel. „K mnohým z Vás se informace již dostala, ale i přesto: zavíráme. Ustupujeme výstavbě Nové Zbrojovky,“ informovali zástupci pivnice v květnu na svém Facebooku.

Místní novou stavbu kritizovali na sociálních sítích. Nelíbí se ani Ivaně Sulkové. „Bydlím v blízkosti a nedá se na to dívat. Býval tu klid, teď je tu provoz a hluk. Pivnici, která tu bývala, jsem měla ráda, člověk si mohl dát kofolu, když šel zrovna okolo,“ popsala žena na místě.

Novou budovu zatím neviděla obyvatelka Židenic Petra Stejskalová. „Vím o tom, že tam vznikla, ale ještě jsem tam nebyla. Do hospody jsem dřív jsem chodila, ještě s dcerou v kočárku, ale nebyl to žádný skvost,“ míní Stejskalová. Myslí si ale, že pivnice nejspíš místním chybí.

Čtvrť Nová Zbrojovka vzniká v bývalém průmyslovém areálu v městské části Brno-Židenice. Na dvaadvacet hektarů velkém brownfieldu mají být byty nebo kancelářské plochy.

V plánu je třeba i vybudování základní a mateřské školy, nového náměstí nebo kulturního centra.

Zdroj: Deník/Klára Hrbáčková