O sledování zápasů na čerstvém vzduchu je velký zájem. Například na zahrádce Hospůdky na kurtech v Hodoníně jsou na duel, který mohou hosté sledovat na téměř dvoumetrové televizní obrazovce, už všechna místa rezervovaná. „Na sobotní utkání se Švýcarskem máme ale ještě volno,“ informoval ve čtvrtek odpoledne z hospůdky Jiří Pecuch.

Na plátně promítnou souboj Čechů s Rusy ve Včelařském dvoře v Lednici na Břeclavsku. „Promítání platí i v dešti, zahrádka je zastřešená. Ke každému třetímu pivu budou po dobu utkání škvarky v sádle zdarma,“ zmínil majitel Roman Češka.

Festival divadelní svět odstartoval balet Noosféra neboli zmrzlinové andante pro tanečníky a fontánu.
Balet před Janáčkovým divadlem odstartoval festival Divadelní svět, podívejte se

Na Znojemsku si hokejové střetnutí užijí sportovní nadšenci třeba v restauraci U Lustiga ve Smetanově ulici v Moravském Krumlově. „Připravené je orosené pivo i jídlo. Jen doufáme, že vyjde počasí, protože zahrádka není krytá střechou,“ upírala oči k obloze číšnice Dagmar Pitrová.

Projekci plánují také v podniku Plzeňský dvůr v brněnské Šumavské ulici. „Hokejové zápasy promítáme už od roku 1997. Lidé jsou hladoví, těší se, až se sejdou. Jsme nachystaní,“ vzkázal provozovatel Jiří Vrba. Mrzí jej pouze to, že vláda zatím nedovolí otevřít vnitřní prostory.

Pravidla na zahrádkách
Zákazník musí mít certifikát o očkování, prodělání nemoci v posledních 90 dnech nebo potvrzení o absolvování PCR či antigenního testu s negativním výsledkem. Nesmí mít ani příznaky Covidu-19.U jednoho stolu sedí nejvýše 4 zákazníci, s výjimkou lidí ze společné domácnosti.Mezi sebou mají zákazníci odstup alespoň 1,5 metru, s výjimkou sedících u jednoho stolu.

V Brně mohou sledovat zápasy české reprezentace na hokejovém šampionátu na televizní obrazovce také v Teniska baru na Vinohradech nebo v Tesařově hospodě v Líšni. „Je to tradice. Chodí sem dost hokejových fandů," zmínil z hospody Jakub Netáhlo.

Zastřešená letní zahrádka s možností promítání sportovních přenosů na plátně, otevřela tento týden také ve vyškovských Křečkovicích. „Promítat utkání určitě chceme. Technicky se na to připravujeme,“ uvedl provozovatel Letní zahrádky RAMI Milan Tynkl.

Očkování. Ilustrační foto
Dvě třetiny. Tolik lidí má být naočkovaných do konce srpna na jihu Moravy

Zápasy si obvykle užívá s kamarády v hospodě Jakub Osička z Velkých Bílovic na Břeclavsku. Naposledy před dvěma lety. Letos je to zatím s otazníkem. „Nevím, jestli v mém oblíbeném podniku utkání budou pouštět, když je otevřená pouze zahrádka,“ reagoval mladík.

Sledování zápasů na šampionátu zatím oželí hosté vyškovské hospody Radegastovna Pirát v Dobrovského ulici. „Věříme, že na vyřazovací fázi už budou k dispozici vnitřní prostory, kde hostům tuto možnost nabídneme,“ ujistil provozní Vojtěch Hnila.

Na pořádek ve městech dohlížejí strážníci. V minulosti totiž zazněly stížnosti na rušení nočního klidu. „Odvíjí se to od výsledku utkání. Když jsou pozitivní emoce, většinou večery bývají bezproblémové,“ konstatoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.