Například ve vyhlášené pivnici U Čápa stojí „krýgl“ Plzně dvaašedesát korun. Ještě loni na jaře to přitom bylo třiapadesát korun. „Naposledy jsme zdražovali na přelomu října, a to o tři koruny. Minimálně do konce roku by cena měla zůstat stejná. Nicméně záleží na tom, jak se bude chovat plzeňský pivovar. Právě od nich přišel impuls ke zdražení Plzně, jelikož zdražili pivo o dvě koruny," uvedl provozní pivnice Michal Řídký.

Stejnou nebo ne o moc menší částku lidé zaplatí i v dalších v Brně vyhlášených restaurací. Jakoby: dvaašedesát korun. Stopkova Plzeňská pivnice: devětapadesát korun. U Vodičků: šestapadesát korun. U Seminárů: devětapadesát korun. „U placení jsem se málem vyvrátil. Kde tohle skončí? Že bude voda levnější než pivo? Toho se nechci dožít,“ utrousil samozvaný pivní someliér David Šinglovič.

Caravaning Brno 2022 na brněnském výstavišti.
Brněnské výstaviště plné karavanů: prohlédněte si tradiční modely i novinky

Není však třeba panikařit. Širší centrum Brna nabízí i podniky, v nichž se dá zajít na jedno levněji. Byť ne na Plzeň. Vyhledávané restaurace U Vlka a U Orla nabízí pivo za pětačtyřicet korun a Pivovarská jedenáctku Starobrno za jedenačtyřicet korun. "Jsem vášnivá pivařka, ale poslední dobou jsem posezení u piva omezila na minimum. Vzhledem k cenám potravin, energií a vlastně všeho je prostě šedesát korun a více za pivo hodně," postleskla si Zuzana Fialová z Brna.

Pro ty, kteří se dívají především na cenu, Brno nabízí i skryté poklady, kde se dá popít opravdu lacino. Nízkou cenou piva jsou známá především asijská bistra. Notně pod čtyřicet korun Starobrno nabízí i pivnice Na Oltecu nebo country klub U Fariho.

Rozsviťte to večer v science centru
Pitva oka i svítící drink: podívejte se, jak vypadá brněnská VIDA pro dospělé

Punkově založení návštěvníci restauračních zařízení pak ocení neopakovatelnou atmosféru Hostimile, Mýdla nebo Blues baru Traubka.

Nadstandardní ceny a služby nabízí i podnik Clubwash. Kromě popíjení piva a pubkvízů si tam člověk totiž může i vyprat špinavé prádlo.