V současnosti je lokalita bez využití. Dřív sloužila jako sportovní areál vojákům. Před necelými třemi lety přešly tamní pozemky od ministerstva obrany bezplatně pod Brno. „Ve smlouvě se mimo jiné zavázalo, že do čtyř let od nabytí vlastnictví vybuduje v souladu s územní studií veřejné plochy a sportoviště a zpřístupní je lidem," sdělil Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Lhůta vyprší na konci října příštího roku. Městu pak v případě nedokončení ploch hrozí pokuta sto tisíc korun za každý měsíc. Podle brněnského radního pro sport Jaroslava Suchého drží harmonogram tak, aby požadované plochy měli hotové včas. „Stíháme je udělat právě proto, že jsme první etapu naplánovali na pozemcích, kterých se smlouva týká," řekl Suchý.

Pozemky pod vojenským areálem v brněnských Pisárkách patří městu. Nově opravená tělocvična bude sloužit Brňanům ke sportování.
Brno se pyšní novým sportovištěm. Otevírá opravená tělocvična v Anthroposu

Doplnil, že ve smlouvě je uvedeno, že se dá lhůta ze závažných důvodů prodloužit. „Zažádali jsme už o vydání společného územního a stavebního povolení a přípravy jsou v plném proudu. Věřím, že práce bychom tak mohli zahájit už letos," uvedl Suchý.

Nejnověji brněnští radní odsouhlasili modernizaci a přeložku distribuční sítě. Tyto práce je nezbytné udělat ještě před výstavbou sportovně rekreačního areálu.

Pozemky pod vojenským areálem v brněnských Pisárkách patří městu. Nově opravená tělocvična bude sloužit Brňanům ke sportování.
Vojenský areál v Pisárkách už patří městu

První etapa se zaměří na dolní část lokality blíž řece Svratce. Vznikne klopená závodní in-line dráha a vyjížďkový okruh okolo ní. Poslouží pro mezinárodní soutěže i rekreační jezdce na in-line bruslích. Ve druhé fázi pak přibudou lezecké stěny, několik hřišť pro malou kopanou, plážový fotbal, futsal nebo pumptracková dráha.

Souhrnné náklady činí šest set milionů korun. Představitelé města plánují požádat o dotaci u Národní sportovní agentury, což může stavební práce zdržet.

Chátrající tělocvičnu v brněnských Pisárkách chce koupit město Brno od ministerstva obrany.
Chátrající památku nabízí za 11 milionů. V tělocvičně mohou trénovat cyklisté

Vojáci využívali také tělocvičnu v sousedství svého dřívějšího areálu. Zástupci Brna ji od ministerstva obrany odkoupili za jedenáct milionů korun ve stejné době, kdy získali pozemky. Několik měsíců ji sportovci využívali, ale po rozhodnutí statika je zavřená. Plánují její rekonstrukci, projektují ji současně s druhou etapou připravovaného areálu.