Rozšiřování odstartuje na začátku června příštího roku třemi oblastmi okolo Vídeňské ulice. V srpnu a říjnu bude následovat čtveřice lokalit v Masarykově čtvrti. Jako poslední pak přijdou na řadu oblasti Dvorského mezi Renneskou třídou a Heršpickou a Pšeník u Ústředního hřbitova.

Harmonogram rozšíření modrých zón v roce 2023
5. června: Červený kopec, Polní, Jílová
14. srpna: Lerchova
9. října: Rezkova, Neumannova, Žlutý kopec
30. října: Pšeník, Dvorského

„Plán jsme vypracovali s ohledem na aktuální stav parkování v lokalitách, možnosti zavedení dopravního značení, procesy na straně magistrátu, požadavky městských části ohledně zavádění a další," uvedl brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Deník Rovnost už dřív informoval o požadavcích radních Brna-středu nebo přímo obyvatel o vyznačení modrých čar přímo v jejich místě. Jednalo se o Polní, Červený kopec a také Trýbovu spadající do oblasti nazvané Žlutý kopec.

Mnohem dřív se do modrých zón dostane šestice ulic, kde už regulované oblasti platí. Jedná se o Eliášovu, Kameníčkovu, Sirotkovu a Fanderlíkovu v Žabovřeskách a Matulkovu s Palackého třídou v Králově Poli. Po konzultaci s představiteli městských částí v nich zástupci Brna spustí modré zóny postupně od letošního 1. dubna.

„Situace v Žabovřeskách a Králově Poli nás přiměla k rozšíření rezidentního parkování na některé ulice, které spadaly do oblastí placeného stání, ale přímo na nich bylo možné parkovat bez omezení. Místní pak měli problém najít volná místa, protože se v těchto ulicích hromadila auta řidičů, kteří se chtěli vyhnout poplatku za parkování," vysvětlila primátorka Markéta Vaňková.

close Harmonogram rozšiřování modrých zón pro příští rok. info Zdroj: Se souhlasem MMB zoom_in Harmonogram rozšiřování modrých zón pro příští rok.

V šestici ulic i devíti nových lokalitách bude fungovat režim návštěvnické zóny C. Řidiči, kteří nemají oprávnění pro rezidenty a abonenty, musí uhradit parkovné v pracovní dny od páté podvečerní do šesté ráno. První hodina stání je zdarma, každá další pak za dvacet korun.