Hospic bude stát v lokalitě Kociánka v blízkosti domova pro seniory. Stane se jediným svého druhu v Česku. Jeho stavba začala už v srpnu 2022 a měla trvat 15 měsíců. Dělnici však narazili na několik komplikací, které posunuly termín dokončení. Výraznou překážkou se stala zejména skládka komunálního odpadu, kterou pracovníci během budování objevili.

„Další problémy se vyskytly záhy. Nevhodné nestabilní podloží jsme museli odtěžit a odvézt na skládku,“ nastínila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dům pro Julii
Dům pro Julii v Brně: začala stavba unikátního dětského hospice, podívejte se

Aktuálně se pracuje nejen uvnitř, ale i venku. Dělníci dokončují například opláštění domu nebo pokládají podlahové krytiny a montují světla. Zapojují také bazénovou technologii a vybavení dalších odborných terapií, které budou využívat klienti hospice. Jakmile to počasí dovolí, stavbaři začnou i s terénními úpravami, jako jsou nové chodníky nebo parkoviště.

Celkové náklady na stavbu jsou 176 milionů korun bez daně, dotace je 92 milionů korun. Kolaudaci stavby a předání provozovateli očekává město do konce května 2024.

NEUNIKLO VÁM? Zákazy odbočení u nádraží v Brně: neplatné, přesto zůstaly, městu hrozí pokuta

Zdroj: Deník/Terezie Heinz