Na Plesu jako Brno přivítáme oblíbeného českého zpěváka Richarda Krajča či dechberoucí orchestr Moondance, který je známý také z televizní soutěže Stardance," zmínila produkční akce Ludmila Bušová.

Večer uzavře rakouská kapela MAmusic, jež pravidelně hraje na Vídeňském plese. Pro hosty bude podle Bušové připraveno i několik překvapení, která nebudou dopředu odhalena.

Jeden z organizátorů známého plesu Tomáš Pakosta uvedl, že Ples jako Brno je o posouvání hranic. „S každým ročníkem se snažíme pozvednout laťku zase o kus výše. Není to jen o hudebním programu, který bude i letos našlapaný, ale také o detailech v produkci celého večera. Aktuálně pracujeme na plesovém menu, jehož tvorba zabere několika šéfkuchařům více než tři měsíce,“ nastínil Tomáš Pakosta.

Hosté se mohou těšit na delikátní pokrmy či šampaňské. O promyšlené plesové menu se od prvního ročníku stará brněnská restaurace Valoria, která se pyšní třicetiletou historií. Pro jedenáctý ročník hlásí velkou novinku.

Poprvé se přidá také Zdeněk Pohlreich

„Jsme nadšení, že se k nám přidá i mistr svého oboru Zdeněk Pohlreich, který bude na Plesu jako Brno poprvé. Spolupracujeme s ním na plesovém menu. Už nyní mohu prozradit, že se hosté mohou těšit na unikátní gastronomické kombinace. Bude to kulinářský orchestr,“ navnadil Pakosta.

Chybět nebude dobročinná aukce, díky níž Ples jako Brno pomohl za posledních deset ročníků částkou přesahující deset milionů korun. „Spolupracovat budeme opět s nadacemi, které podávají pomocnou ruku penzistům i dětem,“ zmínil jeden z organizátorů plesu Bedřich Snášel. Moderátorem aukce i celého večera bude Libor Bouček.

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

Ples jako Brno má dva měsíce před událostí zcela vyprodáno. „V tuto chvíli je pouze možné být náhradníkem, pokud by se někdo nemohl zúčastnit,“ doplnil Snášel.