Letošní jubilejní desátý ročník plesu plánovali organizátoři uspořádat původně v lednu, později jej přesunuli na květen. Zatímco loňské veselí překazila pandemie koronaviru, tentokrát se pořadatelé potýkali se zastavením obchodu v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajinu. „Už to vypadalo, že frustrující období je za námi a začali jsme začali připravovat plesovou událost roku. Těšili jsme se na opětovné shledání se známými tvářemi po dvou letech, stejně tak jsme chtěli předvést to nejlepší, co umíme, tvářím novým. Za současné situace nejsme schopni ples naplnit a uskutečnit ho právě takový, jaký se očekává,“ přiznali za pořadatelský tým Bedřich Snášel s Tomášem Pakostou.

Výstava Brněnské neony: Světelné girlandy v ulicích města Brna představuje výsledky designerské soutěže na podobu nových světelných girland v pěti brněnských ulicích. Návrhy včetně vítězného Jana Macháta, Michala Okleštěka a Veroniky Šmírové z českého stu
Girlandy v centru Brna: výstava ukazuje jejich novou podobu, podívejte se

Prestižní událost mezi návštěvníky pravidelně láká osobnosti z řad českých celebrit. V uplynulých ročnících tak ples navštívila například modelka Nikol Švantnerová, módní návrhář Osmany Laffita nebo někdejší Miss World Taťána Kuchařová. „Pevně věříme, že lidé pochopí naše rozhodnutí v této pohnuté době neuspořádat ples, na kterém bychom se měli všichni uvolněně smát, tančit a hodovat. Doufáme, že jsme v tomto zajedno. S hosty se příště uvidíme v tradičním plesovém termínu, a to 28. ledna 2023,“ doplnili Snášel s Pakostou.