Nové dřevěné molo má být hotové do konce tohoto roku. Z dotace od města ve výši půl milionu korun ho postaví Český veslařský klub Brno. „Čekáme už jen na doručení peněz z dotace, máme projekt i povolení. Chtěli jsme mít molo hotové a připravené na třetí ročník závodu osmiveslic Osmy Brno na konci září. I kdyby se to ale nestihlo, bude nejpozději do konce roku dokončené,“ upřesnil stav projektu předseda veslařského klubu Tomáš Nahodil.

 V architektonické soutěži o podobu svrateckého nábřeží zvítězil tým Ivana Rullera. Projekt za 360 milionů korun promění okolí Svratky za tři až čtyři roky.
Proměna nábřeží počítá s kolonádou i brody. Návrh zaujal souzněním s vodou

Nábřeží Svratky v Jundrově
∙Pobyt u řeky nedaleko mostu ve Veslařské ulici v Jundrově lidem zpříjemní nové molo.
∙Využijí ho především plavci nebo zájemci o vodní sporty, volně přístupné však bude pro všechny.
∙Přibližně 400 metrů od mola postaví místní spolek novou veřejnou saunu.
∙Vedení městské části chce okolí řeky dále upravovat, příští rok požádá město o dotace.

Ujistil, že molo bude celoročně přístupné pro veřejnost. Využít ho mohou k lepšímu přístupu do vody například plavci.

Sloužit může lidem i k odpočinku. „Využití bude mít samozřejmě i pro kajakáře, kteří mají loděnici nedaleko. Sloužit může i k výuce či tréninkům veslování a právě při pořádání veslařských závodů,“ doplnil Nahodil.

Další novinka vznikne jen několik set metrů od plánovaného mola. „Jundrovští ještě od města dostali dotaci přibližně čtyři sta tisíc korun na postavení nové veřejné sauny,“ informoval náměstek primátora Martin Ander.

Bobová dráha v brněnské Líšni.
Zranění páteře na bobové dráze? Provozovatel nepochybil, policie případ odložila

Radnice v brněnském Jundrově chce okolí řeky upravovat i nadále a zpříjemnit ho tak pro místní i turisty. „Příští rok plánujeme podat na brněnský magistrát žádost o dotace na úpravu nábřeží. Letos totiž tyto dotace nebyly určené pro městské části,“ uvedla jundrovská starostka Ivana Fajnorová.