V noci na pátek předpovídají odborníci teploty v rozmezí od čtyř do sedmi stupňů, přes den rtuť teploměru v pátek vystoupá k devíti stupňům.

Chladněji v noci bude v sobotu, teploty klesnou na jeden stupeň. „V sobotu bude oblačno až zataženo, na východě kraje zpočátku místy doznívající déšť. Během dne očekáváme místy přechodně i polojasno. Později odpoledne a večer od západu mohou přijít místy přeháňky nebo občasný déšť," vyplývá z přepovědi.

| Video: Youtube

V nejvyšších polohách i srážky smíšené. „Nejnižší noční teploty klesnou na pět až jeden stupeň, nejvyšší denní vystoupají na pět až devět stupňů. Slabý jižní vítr se během dne změní na mírný západní vítr a povane o rychlosti dva až šest metrů za sekundu,“ sdělil Peter Hruška z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Jak doplnil, sněhové přeháňky se mohou objevit také v neděli.

Na svátek svatého Martina, který připadá na 11. listopadu, leželo na jihu Moravy nejvíce sněhu za posledních dvacet let v roce 2007.

Už noc ze středy na čtvrtek byla na na jihu Moravy poměrně chladná, teploty se pohybovaly kolem nuly.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jak bude vypadat nové nádraží v Brně a jeho okolí? Podobu ukazuje velký model

Model nového brněnského náměstí si mohou lidé prohlédnout v Galerii Vaňkovka do 11. listopadu. | Video: Deník/Klára Hrbáčková