Dnešní teploty podle rosniček nad nulu nevyskočí. „Očekáváme teploty kolem minus pěti až minus tří stupňů Celsia. Obloha nad Brnem bude zatažená až oblačná,“ informovala meteoroložka Dagmar Honsová ze serveru Meteopress.

Podle ní překvapí jižní Moravu i sníh. „Na celé jižní Moravě se zřejmě objeví slabé sněžení, v nížinách spíše mrznoucí mrholení,“ dodala meteoroložka Honsová.

Lidé by se podle ní měli dnes připravit především na silný vítr. Ten bude řádit v kraji celý den. Podle odborníků dosáhne až devadesáti kilometrů v hodině.

Meterologové tak nevylučují, že vítr způsobí další problémy hasičům a energetikům. "Zatím ale máme klid a k větrným problémům jsme nevyjížděli," uvedl operační důstojník jihomoravských hasičů.

Ani v neděli silný nárazový vítr neutichne. „I v neděli dosáhne v nárazech až devadesáti kilometrů za hodinu. Měl by však pomalu slábnout," upozorňuje Honsová.

Chodce i řidiče ale spíše než vítr potrápí vneděli ledová námraza, kterou přinesou nízké teploty a mrznoucí srážky. „Po ránu čekáme šest stupňů pod nulou, během dne se rtuť teploměru vyšplhá až k jednomu stupni Celsia. To jsou nejideálnější teploty pro ledovku, lidé by si měli dát na chodnících pozor,“ uzavřela Honsová.