Kvůli developerskému projektu, který od začátku září v bezprostřední blízkosti školy vzniká, se vedení instituce rozhodlo pro razantní krok. Developerovi a současně majiteli budovy, v níž škola sídlí, vypověděli smlouvu a spolupráci se rozhodli ukončit.

Od pátku se proto stěhují do nových prostor vzdálených necelý kilometr. Dosud škola sídlila v Technické ulici na pomezí brněnského Králova Pole a Žabovřesk.

Při jedné z podzimních hodin se vyučující rozhodla, že děti nechá pocity z probíhající stavby vypsat na papír. „Když se na tu stavbu podívám, mám chuť být vulgární. Existuje údajně dohoda, ve které je, že dělníci nemají pracovat během vyučování. Ale na to oni kašlou. Dost mě to štve, protože kdyby bylo ticho, měl bych teď napsáno dvakrát tolik,“ napsal jeden z žáků v zadaném úkolu.

Ilustrační foto.
Výluka na cestě z Náměště do Brna: některé vlaky nahradí od pondělí autobusy

Našli se však i tací, kterým výstavba natolik nevadí. „Moje pocity ze stavby nejsou tak hrozné, není tolik hlasitá ani nepříjemná. Chápu, že je důležité stavět nové domy, ale mohli by to dělat po vyučování nebo brzy ráno. Další problém je, že to před školou není vůbec hezké, je to tam pořád rozryté a práší se tam,“ zamyslel se další ze studentů.

Kvůli neshodám obou stran se spor zřejmě dostane až k soudu. „Jeden z učitelů se kvůli nevyhovujícím pracovním podmínkám rozhodl podat i výpověď, několik dalších požádalo o ukončení pracovního poměru dohodou. Řada rodičů hrozí, že dá své děti jinam v případě, že nesjednáme okamžitou nápravu,“ povzdechl si ředitel školy Břetislav Svozil.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Richard Krajčo a orchestr ze Stardance. Lidé protancovali noc na Plese jako Brno

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov