Uctít památku novináře se lidé v Brně sešli v šest hodin večer u sochy Tomáše Garrigue Masaryka na Komenského náměstí. „Věc sousedů je i věcí naší. Vražda novináře pro jeho investigativní práci do naší společnosti nepatří," vyzval jeden z pořadatelů spontánní pietní akce Michael Kalábek na sociálních sítích.

Zapálit svíčku přišly i navzdory mrazům téměř dvě stovky lidí. „Děkujeme všem, kteří přišli mrazu navzdory! Dává to naději, že nám není lhostejné, co se kolem děje a že si vážíme práce novinářů, kteří jdou do hloubky, snaží se dopátrat pravdy a bez nichž nám demokracie nemůže fungovat," poděkoval účastníkům pietní akce další z pořadatelů Jan Gerych.

Účastníci pietní akce těžce hledali slova. „Ta zpráva mnou otřásla. Myslela jsem, že se podobná věc u nás nebo na Slovensku nemůže stát, že jsme tuhle nesvobodu dávno překonali. Je mi do pláče,“ řekla studentka Filozofické fakulty brněnské Masarykovy univerzity Jana Prokopová, která přišla zapálit svíčku za zemřelé se spolužáky.

Uctít památku přišel i student Právnické fakulty a občanský aktivista Dominik Levíček. „Děkuji za uspořádání této piety, děkuji Jánovi za jeho práci, děkuji všem, kteří se zasazují o svobodu slova. Včera jsme vzpomínali na smutné výročí, kdy se moci chopili komunisté. Trvalo to více než čtyřicet let. Nezažil jsem ty chvíle, ale z toho, co zažíváme teď, jsem vyděšený. Mám za to, že Ján je novou obětí komunismu, toho, co v nás zůstalo, toho, k čemu nás vychoval,“ uvedl Levíček na svém profilu na Facebooku.