Dvě hlídky městské policie vběhly v noci na středu do podchodu pod hlavním nádražím. „Znovu se potvrdilo, že prakticky nepřetržitá přítomnost strážníků a všímavost dohledového centra je tam zásadní. Pracovníci u kamer si v rohu jednoho ze záběrů všimli mladíka, který od schodiště doslova dovlekl zmítající se ženu,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Jak doplnil, během zápolení muž ženě kolem krku omotal šálu a silně za ni tahal. „Se vzpouzející se čtyřicátnicí několikrát nevybíravě udeřil o zem,“ poukázal Ghanem.

Obžalovaný Josef N. u brněnského krajského soudu.
Muž v Rajhradě zapálil partnerku. Měli jsme italské soužití, řekl u soudu v Brně

Hlídky městské policie byly na místě během desítek sekund a třiadvacetiletému mladíkovi v napadání jeho známé rychle zabránily. „I tak měla na obličeji podlitinu a velmi podobný úraz měl i podezřelý muž. Žena zřejmě neměla povědomí o nahrávce útoku, a tak strážníky přesvědčovala, že jen upadla ze schodů,“ sdělil mluvčí strážníků.

Muž se i přes výstrahy snažil vzdálit a jednoho ze strážníků od sebe chtěl odstrčit. Nasadili mu proto pouta a předali ho jako podezřelého z trestného činu. „Oba aktéři odmítali incident vysvětlit a nepřijali ani opakované nabídky na přivolání zdravotníků,“ konstatoval Ghanem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Stará tovární hala v Králově Poli už z velké části zmizela. Nahradí ji byty

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková