Související články čtěte vpravo nahoře

Unistav zvítězil ve výběrovém řízení na opravu vily v konkurenci dalších čtyři firem. „Jsme potěšeni, že naši konkurenti se neodvolávali a urychlili tak podepsání smlouvy a zahájení oprav,“ upozornil generální ředitel Unistavu Miroslav Friš na nebývale hladký průběh výběrového řízení.

Firmy, které se do soutěže o opravu vily přihlásily, odevzdaly městu velkou krabici dokumentů a smluv s patřičnými odborníky. „Odborná komise vybrala Unistav na základě nejnižší nabídnuté ceny a zkušeností firmy s podobnými rekonstrukcemi,“ uvedl primátor Onderka. Unistav slíbil, že vilu opraví za 146 milionů korun. Nejvyšší nabídka byla přibližně o třicet milionů vyšší.

Rozhovor s ředitelem Unistavu Miroslavem Frišem čtěte ZDE

Smlouva však počítá s tím, že celková částka oprav může být o dvacet procent vyšší. „Není to proto, že bychom už teď počítali s prodražením stavby. Zatím však není jasné, kolik ještě bude potřeba provádět dalších analýz a rozborů, které nám pomohou památku opravit opravdu odborně,“ doplnil Onderka.

Brňané budou moci sledovat průběh oprav na nových webových stránkách vily www.tugendhat.eu, kde se budou objevovat novinky o její památkové obnově.