Při vyšší teplotě pacienta umístí do izolace, kde mu lékař po konzultaci s krajskými hygieniky doporučí další postup. „Imobilní pacienti a zvlášť tělesně postižení přijíždějící autem mohou i nadále využít vjezd z Mendelova náměstí,“ informovala v úterý ráno Lipovská. Zástupci nemocnice žádají, aby lidé do areálu chodili pouze v nejnutnějších případech.

Ilustrační foto.
Bez roušky ne. Do vlaků a autobusů v kraji mohou nově jen s ochranou úst a nosu

V provozu nadále zůstávají všechny tři lékárny nemocnice. V případě lékárny v Hansenově budově nechodí nakupující dovnitř budovy, ale k nově zřízenému výdejovému oknu přímo v Pekařské ulici. „Další lékárny fungují bez provozních změn s tím, že lidé vstupují po jednom a pouze s rouškou. Telefony s elektronickými recepty nedávají do ruky lékárníkovi, pouze nadiktují kód nebo ukážou QR kód,“ doplnila Lipovská.

Ve městě se podle mluvčí nemocnice také objevili podvodníci, kteří obcházejí lidi s pokladničkami pod záminkou, že vybírají peníze na boj s koronavirem v této nemocnici. Její zástupci se však proti jakékoliv takové „spolupráci“ ohradili a před podvodníky varují.

Zabijí viry, nosí se opakovaně. V boji s nákazou pomohou nové respirátory z Brna
Zabijí viry, nosí se opakovaně. V boji s nákazou pomohou nové respirátory z Brna

Podvodníci vybírající peníze pro boj s koronavirem ve Fakultní nemocnici u svaté Anny nemají se zařízením nic společného. „O žádné takové „spolupráci“ nevíme a rozhodně bychom ani nikdy nic podobného nechtěli. Ozývají se nám lidé, že chtějí pomoci finančně a s těmi se domlouváme na dalších postupech, které máme pro tyto případě přesně stanoveny, třeba darovací smlouva a podobně,“ uvedla Lipovská.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník