Právě umístění v centru města, kde je největší koncentrace lidí, si pochvaluje i vedoucí strážník Štěpán Pirnus. „Je tady frekventované autobusové nádraží, základní škola, obchody, shromažďuje se tady velké množství lidí," zmínil Pirnus.

Právě v centru Pohořelic podle něj obyvatelé dělají také nejvíce přestupků. „Někteří podnapilí obyvatelé obtěžují lidi, kteří čekají na autobus. Děti nám z autobusového nádraží někdy dělají sportovní hřiště. Musíme je umravnit, aby se nestala dopravní nehoda. Také nás tady mohou lidé kdykoliv navštívit a oznámit přestupek. Máme i diskrétní místnost, kde obyvatel může sdělit veškeré detaily přestupku a my ho můžeme v klidu vyslechnout," vyjmenoval Pirnus.

Pohořelice a společnost Vodovody a kanalizace Břeclav zde dokončily investici za více než 40 milionů korun.
Komfort í vstřícnost k přírodě. Velký Dvůr u Pohořelic má novou kanalizaci

Přestavba budovy, kde nově strážníci sídlí, začala loni v únoru a trvala rok. „V březnu jsme budovu vybavili nábytkem. Celkové náklady byly zhruba šestnáct a půl milionu korun," řekl starosta Miroslav Novák.

V místě byl dříve rodinný dům, který se ale tehdejší majitelé rozhodli prodat a představitelé města jej koupili. „Původně jsme budovu chtěli jen mírně opravit, ale nakonec musela jít k zemi. Byl to pro nás šok. Náklady se tak výrazně navýšily," sdělil Novák.

Výrazně překročili řidiči rychlost v tomto týdnu ve Sportovní a Kníničské ulici v Brně. Chytila je policie.
VIDEO: Závodníci na silnici v Brně. Ve Sportovní ulici jel řidič stopadesátkou

V Pohořelicích aktuálně mají sedm strážníků, kteří slouží v ranních a odpoledních směnách. Kromě Pohořelic dohlíží na pořádek také v místních částech Velký Dvůr, Nová Ves a Smolín. Přes léto několikrát měsíčně vyjíždí na základě smlouvy také do Pasohlávek.