První stanoviště autobusu je před hlavní branou brněnských veletrhů, kde zůstane až do 16. října. „Přesunovat se bude podle potřeby. Příští týden upřesníme, kde budou stěry probíhat příště. Plán je, že by měl autobus na každém místě zůstat týden. Pokud by ale se objevila nákaza třeba v domově seniorů, může přijet i tam, jsme na to připravení," vysvětlila mluvčí bohunické nemocnice Veronika Plachá.

Vedení bohunické nemocnice plánuje dál navyšovat kapacity testovacích míst. Od příštího pondělí nemocnice otevře další odběrové místo přímo před vchodem do nemocnice směrem od kampusu, které by mělo pomoci současné vytíženosti testovacích míst, kdy musí pacienti na test čekat několik dní. „Nyní děláme asi 300-400 stěrů za den, pokud bychom zapojili všechny zaměstnance i laboratoře, jsme v případě potřeby schopni provést až 1500 stěrů za den," dodala Plachá.

Primátorka Brna Markéta Vaňková
Pozitivní na Covid-19 je pouze brněnská primátorka. Ostatní radní jsou zdraví

Na covid busu nemocnice spolupracovala s JIhomoravským krajem, kteří jim poskytli finanční příspěvek. V současné době v bohunické nemocnici přijímají pouze pacienty se žádankou od lékaře, samoplátce už nepřijímají vůbec. Pacienti se také musí předem objednat na webových stránkách nemocnice.

SÁRA JESCHKEOVÁ