Zájemci mohou pořad navštívit od dubna až do června. Představení o historii ohňostrojů, jehož součástí jsou i záběry polární záře nebo laserová show, diváky zve na dvacátý ročník ohňostrojné soutěže Ignis Brunensis.

Tradiční již devatenáctou přehlídku ohňostrojů festivalu Ignis Brunensis zakončil pompézní ohňostroj z hradu Špilberk.
Ignis Brunensis: přibude jeden ohňostroj, povinnou skladbou bude Bugatti step

Tvůrci chtěli po dvou desetiletích přehlídky ohňostrojů nad Brněnskou přehradou, při které mohly statisíce návštěvníků zhlédnout přes sto ohňostrojných show, udělat další krok. Vstoupili do virtuálního světa. „Systém digitálního planetária je pro takové představení ideální. Zároveň ale není zakonzervované. Budeme ho doplňovat podle reakcí diváků. Pravděpodobně tak vznikne i druhá nebo třetí verze," uvedl ředitel hvězdárny Jiří Dušek.

Představení zaujalo třeba Brňanku Martinu Vítkovou. „Z hvězdárny mi chodí elektronické informace a tato novinka mě zaujala. Na představení o ohňostrojích se sice zatím nechystám, myslím si ale, že jsou nádherné," řekla žena.

Představení, na kterém se podílelo dvacet odborníků včetně ohňostrůjců, vyráběli tvůrci půl roku. V červnu ho představí i v anglické verzi a zúčastní se s ním filmových festivalů v Jižní Koreji nebo Velké Británii.

Jakubské náměstí v Brně.
Jakubák: k pivu má přibýt kultura, plánují majitelé podniků

SIMONA FERULÍKOVÁ