Předchozí
1 z 7
Další

Peníze z koncesionářských poplatků putují do veřejnoprávních medií jako je Česká televize a Český rozhlas. Reportéři Deníku Rovnost se ve středu ptali lidí v ulicích Brna. Osloveným obyvatelům položili otázku: Souhlasíte se zvýšením koncesionářských poplatků? Jak lidé odpovídali a zda řeší poplatek za televizi a rozhlas, zjistíte dále.

Radek Toman, 60 let, referent katastrálního úřaduRadek Toman, 60 let, referent katastrálního úřaduZdroj: Deník/Marek BerčíkRadek Toman, 60 let, referent katastrálního úřadu

Veřejnoprávní média aktivně sleduji. Nejvíce poslouchám Český rozhlas. Jsou tam zajímavé informace. A z českých médií jsou ta veřejnoprávní podle mě nejkvalitnější. Soukromá občas sklouzávají k bulváru. Je super, že mají peníze od nás lidí, a tak do vysílání nemusí vkládat moc reklam. Souhlasím s jejich navýšením.

Kateřina Ochranová, 34 let, seřizovačka strojů

Kateřina Ochranová, 34 let, seřizovačka strojůKateřina Ochranová, 34 let, seřizovačka strojůZdroj: Deník/Alžběta KadlecováNesouhlasím se zvýšením koncesionářských poplatků. Platím je víceméně zbytečně, protože se na televizi moc nekoukám. Nemyslím si, že navýšení České televizi pomůže, aby byla méně závislá. Podle mě peníze spíše dorovnají ztrátu, která vznikla například kvůli zdražování. Za zrušení koncesionářských poplatků také úplně nejsem. Je spousta lidí, kteří televizi sledují. Myslím si, že Česká televize občas dělá i dobré pořady a neměla by mít soukromého vlastníka.

Roman Horvát, 40 let, bez práce

Roman Harvát, 40 let, nezaměstnanýRoman Harvát, 40 let, nezaměstnanýZdroj: Deník/Marek BerčíkPoplatky jsou hloupost. Nesouhlasím s tím a nechci je platit. To, že se zvýší je skandální. Myslím si, že by se měly úplně zrušit. Proč bych měl něco platit, když se na televizi vůbec nedívám? Média by si na sebe měla vydělávat, a ne okrádat lidi, kteří o ně nemají zájem. Přijde mi, že sto šedesát korun za měsíc je hodně.

Julie Matylda Jankůj, 19 let, studentka

Julie Matylda Jankůj, 19 let, studentkaJulie Matylda Jankůj, 19 let, studentkaZdroj: Martin BielíkDává smysl, že se koncesionářské poplatky s inflací zvýší. Spíš mě překvapuje, že se až tak dlouho nezvedaly. I když nevím, jestli kvalita veřejnoprávních medií vzroste. Musím se přiznat, že jsem doteď nevěděla, kolik peněz dostávají. Rozhodně se mi ale líbí, že tu máme nezávislá média, protože je pochopitelně cennější názor z nezávislého zdroje než od soukromých vlastníků.

Jana Tomečková, 55 let, uklízečka

Jana Tomečková, 55 let, uklízečkaJana Tomečková, 55 let, uklízečkaZdroj: Deník/Marek BerčíkPro navýšení koncesionářských rozhodně nejsem. Myslím si, že pořady, které jsou v televizi, neodpovídají tomu, abych měla platit více. Netvrdím, že by se nic vybírat nemělo. Vadí mi, že poplatky jsou povinné. Nebo kdyby byly třeba poplatky nižší, bylo by to rozumnější. Je to těžké. Zprávy nesleduji tři roky, protože v dnešní době se nikdo nedobere k pravdě.

Do ankety se můžete zapojit také, a to formou hlasování zde:


Nahrává se anketa ...

MAREK BERČÍK

ALŽBĚTA KADLECOVÁ