Plaval s dcerami v moři a všiml si plavce, kterému docházely síly. Rychle mu přispěchal na pomoc. „Dvaaosmdesátiletý muž, který byl také z České republiky, mi vysvětlil, že je vysílený a ke břehu se sám nedostane. Držel jsem mu tedy hlavu nad vodou a snažil jsem se ho dopravit na břeh,“ popisuje Maša.

Dodává, že v danou chvíli nepřemýšlel o tom, že je policista. „Viděl jsem člověka, který má potíže, tak jsem chtěl pomoct,“ říká. 

Policista z Brna se několikrát pokusil mávnout na plavčíka, ten si však ničeho nevšiml. „Za celou cestu ke břehu nás plavčík nezahlédl. Když už nám voda byla po kolena, teprve si přišel pána převzít,“ uvádí.

Záchrana muže byla pro Mašu náročná. „Uplaval jsem s ním asi třicet metrů ve velkých vlnách. Byl jsem tak vysílený, že si ani nepamatuji, co se dělo deset minut poté, co se pána ujmul plavčík,“ sděluje.

Že byla situace riskantní si uvědomil až po čase. „Když mi později došlo, že jsem vystavil své děti nebezpečí, zděsil jsem se,“ říká. Od dcer se totiž odloučil, aby mohl pomoct postaršímu muži. „Můj kamarád naštěstí zareagoval pohotově. Když mě viděl plavat jinam, vzal moje dcery na břeh,“ popisuje.

Zachráněný muž byl po odpočinku brzy v pořádku. „Několikrát mi poděkoval. Následující dny jsme se potkávali na pláži, protože jsme byli ze stejného hotelu. Pokaždé mi dával najevo svoji vděčnost,“ uzavírá Maša.

Jana Kopecká