Kandidáti se setkali s žáky v budově International school of Brno v Čejkovické ulici na Vinohradech. Kromě jejich studentů a žáků se debaty účastnili i studenti Slovanského gymnázia. Debata se jim líbila. „Takových konferencí by mělo být více. Vtáhne víc studentů do politiky. Jenom škoda, že občanský demokrat David Grund bral debatu spíše jako srandu,“ popsal jeden ze studentů gymnázia Šimon Prek.

David Grund si pochvaloval třeba polohu nádraží. „Budeme mít nové moderní nádraží u řeky. Místo stávající budovy vznikne třeba galerie. Směrem k novému nádraží můžeme vybudovat dlouhý park,“ uvedl Grund, který je dvojka kandidátky.

Jan Perla se strany Zelených hovořil o tom, jak se vypořádat se suchem. „Řešením jsou třeba zelené střechy,“ řekl.

Ne všichni posluchači jeho myšlenku pochopili. „Jak pomůže boji se suchem zelená barva?“ ptal se jeden z žáků. Jako odpověď dostal, že zelenou střechou Perla myslel plochy zarostlé trávou.

I mladé lidi zajímala doprava. Ptali se třeba co udělat s uzavírkami, které Brno trápí. „Zřídíme koordinátora dopravy,“ uvedl příklad řešení lidovecký kandidát Jaroslav Suchý.

Debaty se zúčastnil také moravista Jaroslav Kacer, Ladislav Kotík z TOP 09, Petr Kalousek z Žít Brno a Markéta Gregorová z Pirátů.
Na konci debaty všichni diváci hodili do volební urny hlasovací lístky, kde seřadili podle oblíbenosti kandidáty. Výsledky však učitelé sečtou až koncem týdne.

Nejlepší volební zpravodajství z vašeho okresu, kompletní výsledky všech obcí, vizitky zastupitelů okresního města, analýzy možných koalic. Podrobné zpravodajství ze senátních voleb. To vše nejpodrobněji a nejkvalitněji v pondělním vydání Deníku Rovnost.