Letošní motto je 'Na lidech záleží'. „Chceme informovat veřejnost o tom, že pro rodiny, kterým se narodí dítě s postižením, existuje bezplatná pomoc, která přijede až k nim domů. Naše poradkyně odborně pracují s dětmi až do sedmi let a provázejí rodiče těžkou životní situací,“ řekla za středisko Irena Jelínková.

Odborníci z centra ulehčují život i rodičům malé Nely. Dívka kromě albinismu trpí i nystagmem, který provází kmitavé pohyby očí, a astigmatismem. „Na poradkyni se můžeme obrátit s jakýmkoli problémem. Pomáhá nám stimulovat zrak dcery a zkouší s ní i nejvhodnější hračky,“ uvedli Binderovi.

Albinotickým syndromem trpí i tříletý Mikuláš. „Bez rané péče bychom byli doslova ztraceni. Díky ní se můžeme potkávat i s rodiči s podobnými problémy a posouváme se vpřed. Také naše poradkyně je jak dobrou učitelkou pro malého, tak oporou pro nás,“ popsali rodiče.

Podpořit podobné rodiny nebo se více dozvědět o rané péči mohou lidé například v úterý při Dni otevřených dveří střediska v brněnské Nerudově ulici. „Ve středu chystáme benefiční bowlingový turnaj v nákupním centru Olympia, ve čtvrtek zase Pohádkové odpoledne s divadelním představením v Café Práh ve Vaňkovce,“ doplnila Jelínková.