Zatímco děti skotačí na parketě za zvuku diskotékové hudby, vedoucí zařízení Lenka Malhocká vysvětluje, že hlavní výhodou Klokánku je rodinná výchova. „Díky tomu děti netrpí citovou deprivací. Takzvané tety, které se o ně starají, se k nim chovají jako k vlastním. Kromě potřebné péče jim dávají i pocit, že na nich někomu záleží. Mazlí se s nimi, jezdí s nimi na výlety a podobně,” překřikuje Malhocká hlasitou hudbu 
a křik 
dětí.

Připomíná, že brněnský Klokánek vznikl v prosinci roku 2006. „Já jsem do něj přišla až v dubnu následujícího roku. Pokud mám vzpomenout na nejtěžší chvíle, které jsme od té doby zažili, je to jednoznačně to, co následovalo po takzvané kauze Kuřim,” podotýká Malhocká.

To v roce 2007 z Klokánku utekla údajná třináctiletá Anička, u které se posléze ukázalo, že to byla dospělá Barbora Škrlová, která se na týrání dětí sama podílela.

Malhocká upozorňuje, že takovému případu je těžké zabránit. „Nejsme vězení a nemáme žádné mříže. Naše zařízení je založené na tom, že se dětem u nás líbí,” říká vedoucí a hudbu kromě dětského smíchu přerušuje práskání nafukovacích balónků.

Malhocká přiznává, že kvůli Kuřimské kauze se Klokánek dostal také do ekonomických problémů. „Přišli jsme o větší množství sponzorů,” upozorňuje. Proto k narozeninám Klokánku hlavně přeje, aby se mu sponzoři zase vrátili.