Součástí výstavy je i dětská herna, kde se můžou malí návštěvníci pustit do odkrývání fosilií v písku nebo nahlédnout do prostoru evokujícího jeskyni. Návštěvníci mohou v Pražákově paláci také srovnat svou výšku s mamutem. Výstava potrvá do konce srpna příštího roku. Základní vstupné je sto korun, rodinné 190 korun.

Zdroj: Marie Brýžová

Karel Valoch je známý zejména nálezy pozůstatků neandrtálce v jeskyni Kůlna v Moravském krasu. Jeho syn tam jezdil trávit letní prázdniny a pomáhal otci s dokumentací.

Soňa Alexová a Kristýna uspořádaly na Zelném trhu setkání pro tři stovky nezadaných, aby alespoň dvěma lidem v Brně změnily život.
Obří seznamka v Brně: přišlo 300 nezadaných. Podívejte se, jak to probíhalo

V otcových stopách pokračovat nechtěl, sám si ale v prostředí archeologické práce našel své místo. Věnoval se především experimentální poezii, mimo to působil také jako kurátor a sběratel. V Moravském krasu později uskutečnil celou řadu svých vlastních uměleckých akcí. „Zajímavé je, že Jiří fotografoval dokumenty z výzkumu tím samým fotoaparátem, jakým pořizoval svá umělecká díla," uvedl jeden z kurátorů výstavy Ondřej Chrobák.

Návštěvníci uvidí i díla dalších jak českých, tak zahraničních umělců. Jde například o kresby německého malíře A. R. Pencka, grafiky Méret Oppenheimové zobrazující mytická zvířata nebo dílo Margity Titlové s otisky jejích vlastních rukou. Právě v jejich tvorbě lze podle kurátorů vysledovat paralely mezi uměním, prehistorií a archeologií.

MARIE BRÝŽOVÁ