V letošním ročníku se Brňané o víkendech nově podívají do nejmladšího a nejstaršího chrámu ve městě. „V prvních ročnících vítaly návštěvníky především velké chrámy v centru města, jako je katedrála svatého Petra a Pavla, svatý Jakub, svatý Tomáš a další. Letos přibyly zajímavé kostely mimo střed města, k nimž patří především kostel svatého Jiljí v Brně Komárově, což je nejstarší funkční chrám v Brně a zcela nový kostel zasvěcený brněnské rodačce blahoslavené řeholní sestře Marii Restitutě, který byl nedávno postavený v Brně-Lesné,“ poznamenala mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

K vidění od úterka do soboty jsou v odpoledních hodinách kostel svatého Tomáše, kostel svatého Michala, takzvaný červený kostel na Komenského náměstí i bazilika Nanebevzetí Panny Marie.

Lokalita mezi Bořetickou a Čejkovickou ulicí na brněnském sídlišti Vinohrady, kde chtěl soukromý investor postavit sportovně rekreační areál.
Dohady na Vinohradech: místo garáží koupaliště, parkování ještě budou řešit

Zájemci letos vyrazí také na komentované prohlídky po významných staveb sakrální architektury. „Nejde jen o velké chrámy. Město je plné kaplí, kapliček, božích muk, křížků. Prohlídkami a přednáškami chceme upozornit i na tyto drobné sakrální stavby, které přispívají k podobě města. Historie Brna se dá totiž poznávat z mnoha různých úhlů,“ pozvala ředitelka brněnského turistického informačního centra Jana Janulíková.

Na první z komentovaných prohlídek vyrazí zvědavci už ve středu odpoledne. Nově rekonstruovanou kapli svatého Václava.

Barbora Krejčíková (na snímku uprostřed) při tréninku na tenisových kurtech ve Šlapanicích s Alešem Kartusem (vlevo) a Romanem Božkem (vpravo).
Druhé Nagano. Královnu Krejčíkovou stvořil také trenér, co to umí se ženami

Do obvykle uzavřených míst vyrazí zájemci také v kapucínském klášteře. Kostelem Nalezení svatého Kříže, rajským dvorem až do Kapucínských zahrad je provede představený kláštera.

Milovníci sportu o prázdninách zamíří na dvanáctikilometrovou cykloprohlídku po brněnských duchovních památkách.

Na všechny prohlídky se lidé musí registrovat předem online nebo v turistických infocentrech. „Určitě nějaký kostel navštívím. Něco se dozvím a v létě navíc poskytne příjemné ochlazení,“ řekla třeba Petra Veselá.