Na otevření Popeyes v Brně se těší například Prokop Malý. „Fastfoody mám rád, určitě to vyzkouším. Záleží ale kde restaurace bude. Pokud vznikne například někde v Olympii, určitě ji nebudu navštěvovat příliš často, protože by byla daleko. Jsem ale rád, že se tu otevírá něco nového. Mohli by v tom určitě takhle pokračovat i s jinými fastfoody. Rád bych vyzkoušel i další, které zatím v Česku nemáme," svěřil se Brňan.

A kdy se dočká? „Brněnské Popeyes chceme stihnout otevřít ještě do prázdnin, bližší termín zatím prozradit nedokážu," řekl Deníku Marko Blaževič, který má na starosti restaurace značky Popeyes v České republice, Polsku a v Rumunsku.

Prémiová lokalita

Ohledně konkrétního místa pobočky však zatím mlží a prozrazovat ji nechce. „Je to ale prémiová lokalita a těším se, že Brnu uděláme radost. Protože do léta chceme otevřít i další pražskou restauraci. Nedokážu v tuto chvíli říci, zda půjde o třetí nebo čtvrtou naši restauraci v České republice," oznámil Blaževič.

Nebezpečné uzeniny někdo rozházel na oblíbené trase pejskařů u židenického hřbitova v Brně. Upozorňuje na ně i cedule.
Útok na psy v Brně: špekáčky s hřebíky a otrávené návnady u židenického hřbitova

Na konci loňského roku řetězec otevřel restaurace v Domě módy na pražském Václavském náměstí a také u dálnice D7 na Kladensku. „Otevření každé z restaurací trvá zhruba dva roky. V tuto chvíli máme rozpracovaných několik lokací. Věřím tedy, že nyní budeme otevírat restaurace rychleji," nastínil Blaževič.

Plán řetězce Popeyes je otevřít za deset let v České republice celkem šedesát restaurací. V USA je Popeyes velkým konkurentem rychloobčerstvení typu McDonald's nebo Burger King a obdobně jako KFC se specializuje na kuřecí maso.

Slavnostní otevření restaurace Popeyes na Václavském náměstí v Praze.Slavnostní otevření restaurace Popeyes na Václavském náměstí v Praze.Zdroj: Popeyes

O otevření první Popeyes v Praze byl velký zájem. Na první kuře lidé čekali celou noc. Na tamní kuřata stála fronta na Václavském náměstí i tři týdny po otevření.

Pro novou pobočku v Brně už se na internetu objevují i inzeráty na některé pracovní pozice. „První zaměstnance pro Brno už dokonce zacvičujeme. Pro každou z restaurací hledáme zhruba sedmdesát lidí. Nejen brigádníky, ale i zaměstnance na plný úvazek a vedoucí směny. Možná byste čekali, že to bude práce hlavně pro studenty, ale máme řadu zaměstnanců ve středním věku," zmínil Blaževič.

Příběh společnosti Popeyes začal v roce 1972 v New Orleans v americké Louisianě.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Podívejte se, jak to vypadalo při otevření v Praze

Zdroj: Deník/Radek Cihla