V sobotu dají sbohem MotoGP v Brně příznivci ze saského fanklubu. Na Masarykově okruhu položí věnce. Závody navštěvovali devětačtyřicet let.

Podle Brňana Adama Konvalinky byl konec MotoGP na Masarykově okruhu logickým krokem. „Není možné, aby okruh, kam dorazí desetitisíce lidí na závodní víkend, pokaždé končil ve ztrátě a ještě ho musel dotovat stát,“ řekl.

Brněnská broková střelnice v lese u Soběšic.
Tady trénují olympijští medailisté: brněnská střelnice bojuje o životní prostor

Pořadatelský Spolek pro GP ČR Brno, který vlastní společně město Brno a Jihomoravský kraj, je v insolvenci. Mezi největšími věřiteli je promotérská společnost Dorna nebo Automotodrom Brno. „S představiteli Brna a Jihomoravského kraje jsme společnou řeč nenašli, proto jsme se přihlásili s pohledávkami do insolvenčního řízení,“ zmínil mluvčí Automotodromu Petr Boháč.

MotoGP na Masarykově okruhu:

První světový závod se jel na Masarykově okruhu v roce 1965.

Brněnský závod vynechali světoví závodníci i v ročníku 1992.

Rekordních 248 434 fanoušků dorazilo v roce 2015.

Letos chybí MotoGP v kalendáři, o tomto víkendu jedou jezdci místo Masarykova okruhu v Rakousku Grand Prix Štýrska na Red Bull Ringu poblíž Spielbergu.

Jedná se o peníze za pronájem Masarykova okruhu na letošní závody, které se nepojedou, a opravy dráhy z minulosti. „Insolvenční správce popírá pohledávky Automotodromu Brno, které jsme i my rozporovali. Jde zhruba o padesát milionů korun,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková. Přezkumné řízení začne v pondělí.

Absence MotoGP negativně dopadá na hotely a kempy v blízkosti okruhu. „Kvůli Velké ceně jsme přidávali další pokoje, byla to pro nás docela rána. Zatím nemusíme nikoho propouštět, vždy jsme přímo na závody sháněli lidi navíc,“ sdělil manažer hotelu Žebětínský dvůr Václav Živný.

Mnohdy pouze na MotoGP otevíral třeba kemp Oáza v Ostrovačicích na Brněnsku. „Nejsou tu žádné závody, nemáme žádný příjem,“ sdělila za kemp Jitka Božková.

Hluk nepolevuje

Přes absenci MotoGP hluk, který se šíří od závodní trati, ale nepolevuje. „Jezdí tam od rána do večera. Nechápu, jak je možné, že tam trénují, když je tam údajně tak špatná vozovka,“ poznamenala Božková.

Podle Boháče je areál Automotodromu Brno v provozu každý den od března do listopadu. „Závodní dráha je využívaná pro konání motocyklových a automobilových závodů, ve větší míře je však přístupná pro sportovní moto i auto kluby, agentury, hobby jezdce i k výukovým aktivitám pro běžné řidiče," sdělil.

Bez fanoušků byl kvůli koronavirové pandemii už loňský ročník závodů. Peníze za koupené závody dostanou lidé zpět. „Z celkového počtu 16 114 lístků jsme do středy vrátili 15 163 kusů. Z celkové částky šestatřiceti milionů korun jsme vyplatili třiatřicet,“ vyčíslila mluvčí turistického informačního centra, které má vracení peněz na starosti, Hana Novosadová.

Královopolské nádraží železničáři opraví.
Modernizace vlakových nádraží v Brně: u Černovických teras vznikne nová stanice

Vaňkovou na jednu stranu mrzí, že tradice závodů byla přerušená, ale na druhou přiznala, že už byla situace pro město ekonomicky neúnosná. „Návrat těchto špičkových motoristických závodů si umím představit, ale pouze v případě, kdy promotér závodu společnost Dorna výrazně sníží zalistovací poplatek, nebo vláda přehodnotí svůj postoj k finanční spoluúčasti na pořádání MotoGP v Brně a svůj příspěvek navýší," podotkla.

Boháč konstatoval, že odešla desítky let trvající tradice s celosvětovým dosahem. „V tuto chvíli bude těžké najít aktivitu, která by město Brno charakterizovala a přinesla kýžený marketingový ohlas," doplnil.

MICHAL HRABAL
KAROLÍNA STÁRKOVÁ