„Výměnu povrchu další brněnské páteřní silnice I/23 v Bítešské ulici dokončíme nejpozději v neděli 21. srpna," informovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

I tam je prozatím průjezd možný jedním pruhem v každém směru. Rekonstrukce tam začala na začátku července. Součástí prací v Bítešské ulici byla i oprava povrchu vozovky v Pisáreckém tunelu, a to v troubě ve směru z D1 do centra. „Celkové náklady jsou skoro sedmašedesát milionů korun bez daně," vyčíslila Trubelíková.

Svůj život riskovala mladá chodkyně, která v pátek přecházela přes tramvajové koleje na zastávce Antonínská v centru Brna.
VIDEO: Mohutně brzdící šalina, kousek od tragédie v Brně. Podívejte, co se stalo

Do protějšího směru z Brna na Svitavy se pak tento týden přesunuly práce v rámci opravy povrchu silnice I/43 v Hradecké ulici. „Řidiči opět projíždějí jedním jízdním pruhem v každém směru. Práce v tomto úseku dokončíme v polovině září," přiblížila Trubelíková. Rekonstrukce vyjde skoro na 130 milionů bez daně.

Státní silničáři naplánovali opravy na frekventovaných brněnských tazích záměrně na letní měsíce, kdy je nižší intenzita provozu.