Hřišti se raději vyhýbá jedna z místních matek, kterou redaktorka na místě oslovila. „Chodíme sem jen občas v létě, ale spíš jinam. Schází se tu feťáci a různé bandy, viděla jsem je tu mlátit holuby," popsala žena, která se představila jako Barbora.

Závadu na nosných lanech houpačky a prolézačky v Krausově ulici objevil před dvěma týdny revizní technik, který na žádost městské části každoročně prochází a kontroluje dětská hřiště a sportoviště před začátkem sezony.

„Poslal nám to s tím, že jde o něčí úmysl. Lano totiž není natrhnuté, ale naříznuté," uvedl vedoucí odbor dopravy, majetku a životního prostředí černovického úřadu Ján Jirků.

Podezření zatím policistům nehlásili

Policistům úředníci podezření z řádění vandala zatím nenahlásili. „Konzultujeme to se strážníky, aby dbali zvýšeného dohledu na hřištích. Vandalismus obecně je v celém Brně velmi rozšířený, každoročně je kvůli němu spousta oprav," upozornil Jirků.

Zcela zabránit poškozování hřišť podle něj nejde. „Musel by tam neustále stát policajt. Na to nemáme síly ani prostředky," podotknul Jirků.

Brněnští strážníci podle svých slov v oblasti posílili kontroly u dětských hřišť. „Vedoucí revíru je ve stálém kontaktu se samosprávou příslušné městské části a přijímá adekvátní opatření, aby veřejný pořádek a ochrana osob a majetku byla zajištěna na celém jemu svěřeném území," dodala jejich mluvčí Jana Pokorná.

V minulosti černovičtí úředníci řešili poškozená lana také na hřišti v nedaleké Kneslově ulici. „Tam ale zřejmě nebyla úmyslně naříznutá. Spíše to poškodily starší děti, které tudy chodí ze školy a z učňáku. Skáčou po tom a předvádějí se před vrstevníky," řekl Jirků.

Podle revizního technika lana někdo úmyslně naříznul. | Video: Deník/Magdaléna blažková

Poškozené herní prvky v Krausově nyní obepíná páska zakazující jejich využívání. „Byť jsou podle vyhlášky dětská hřiště do konce března uzavřená, rodiče tam už s dětmi chodí. Nechceme, aby se stal úraz," sdělil černovický tajemník Zdeněk Opálka.

Opravu černovičtí úředníci plánují tak, aby mohlo hřiště od prvního dubna zase fungovat. Objednaná je proto na tento týden.