Důvodem odkladu oprav byly námitky ze strany policistů a představitelů městské části Brno-jih, na jejímž katastru se zmiňovaný úsek nachází.

Starosta Brna-jihu David Grund loni řekl, že měli námitky k výjezdu z parkoviště, které se nachází na rohu Černovické a Svatoperské ulice. V současné době je tam možný výjezd jak doleva, tak doprava, v projektu bylo možné odbočení pouze doprava.

Námitky k rekonstrukci Černovické ulice posuzoval krajský úřad. „Našim připomínkám úředníci nevyhověli. Odbočení doleva z parkoviště nebude možné, což není dobrá zpráva pro celé komárovské sídliště," komentoval Grund pro Deník. Obyvatelé sídliště podle něj budou muset nově oblast složitě objíždět.

Tři děti, žena a muž se nadýchali oxidu uhelnatého v brněnském Starém Lískovci.
Únik oxidu uhelnatého ve Starém Lískovci: v nemocnici skončily i tři děti

Právě na zmíněnou dopravní komplikaci upozorňovali představitelé Brna-jihu od začátku. „Jinak se záměrem souhlasíme a uznáváme, že silnice nutně vyžaduje opravu a je ve velmi špatném stavu," konstatoval už loni Grund.

VYPÍŠÍ SOUTĚŽ

Krajští silničáři chtějí jednu polovinu Černovické ulice opravit už v letošním roce. „Předpokládám, že v horizontu měsíce vypíšeme soutěž. Pak je zhruba měsíc do podpisu smlouvy," nastínil ředitel Správy a údržby silnic Roman Hanák.

Rekonstrukce by podle něj mohla začít o letních prázdninách. Opravu druhého směru v Černovické ulici plánují krajští silničáři v příštím roce. Náklady na rekonstrukci vyčíslili silničáři předběžně na pětašedesát milionů korun.

Zdroj: Marek Berčík

Podle Marie Matulové potřebovala silnice v Černovické ulici opravu už před necelým rokem. „Hodně silnic v Brně není v dobrém stavu. Jsem ráda, že se s tím něco dělá. I když mi přijde, že dost pomalu. Tahle ulice je významná dopravní tepna a její oprava je důležitá. Aspoň podle mě," sdělila tehdy žena.

OPRAVY ZA 2 MILIARDY

Krajští silničáři mají v letošním roce v plánu opravit zhruba sto čtyřicet kilometrů silnic druhých a třetích tříd. Pro letošní rok mohou počítat zatím s dvěma miliardami korun. „Pokud nám peníze během roku navýší, jsme projektově připraveni na další stavby,“ sdělil Hanák.

Opravy Černovické ulice v Brně:

  • úsek: od mostu přes řeku Svitavu po křižovatku s Hněvkovského ulicí
  • harmonogram: oprava jedné poloviny letos, druhé za rok
  • předběžné náklady: 65 milionů Kč