Projekt počítá s výstavbou téměř čtyři sta sedmdesát metrů dlouhé dešťové a splaškové kanalizace mezi křížením s Dohnalovou ulicí a ulicí Na Kovárně. Vodovod dělníci opraví v délce necelých čtyři sta padesáti metrů. Počítá se také s pracemi na kanalizačních a vodovodních přípojkách. „Kanalizace a vodovod v Útěchovské ulici je nevyhovující. To bychom chtěli dostavbou a rekonstrukcí zlepšit. Na práce, které nyní v ulici chystáme, pak bude moci navázat výstavba kanalizace v dalších blízkých ulicích. Stavební práce by měly začít letos v říjnu a na jejich dokončení má zhotovitel sedmatřicet týdnů,“ uvedla ve čtvrtek brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Po dokončení prací počítá město také s úpravou povrchu silnice nad rýhou kanalizace. Obnova silnice však už dříve vyvolala v brněnských Soběšicích kontroverzi. Otázky totiž vyvolala nejistota, zda kvůli opravám město zruší zastávku Dohnalova ve směru od Králova Pole, nebo nástupiště ponechají, což by mělo za následek ponechání stávajícího povrchu silnice.

Schody spojující Líšeňskou a Došlíkovu ulici v brněnských Židenicích.
Konec stálým opravám rozpadajících se schodů v Židenicích, postaví rovnou nové

Sousední zastávky se od Dohnalovy nachází asi čtyři sta metrů daleko. Představitelé dopravního podniku požadovali kvůli obsluze území její zachování. „S ohledem na cestující nás změny mrzí, nicméně zastávky na silnicích nejsou v naší správě. Jsme ale připraveni zastavovat tam, kde to příslušné správní orgány odsouhlasí,“ uvedla tehdy mluvčí dopravce Hana Tomaštíková. Záměr na výstavbu dešťové kanalizace a rekonstrukci vodovodu v Útěchovské připravují zástupci městské části od roku 2016.