Po příjezdu lovci strážníkům ještě pro jistotu ukázali fotku zvířete na mobilu, aby bylo jasné, že si nic nevymysleli. „Hlídka pak poblíž v lese klokana našla. Počkala na přivolanou posilu. Ve čtyřech se podařilo strážníkům klokana dostat do uzavřeného prostoru mezi dvěma ploty," popsal začátek odchytu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Vačnatec se schoval do křoví a čekal. Na místo mezitím vyrazili odborníci z brněnské zoo s odchytovou sítí. „První pokus se nezdařil a klokan utekl. Dostihnout se ho podařilo v jedné zahradě. Tam už odborníci zvíře chytili," konstatoval Ghanem.

Dostal sedativa

Akce se pro případ zranění zvířete účastnil i veterinář Stanislav Mazánek. „Samec klokana rudokrkého se nezranil. Aby netrpěl stresem ve stísněných prostorách přepravní bedny, dostal uklidňující sedativa," uvedl.

V zoo zvíře nezůstalo. O klokana se přihlásil jeho majitel, Jižanský dvorek v Horních Heršpicích. „Při předání klokana jsme se dozvěděli, že se jmenuje Skippi a doma už na něj netrpělivě čeká samice Viki," sdělila mluvčí brněnské zoo Monika Brindzáková.

Rekordmanem mezi zvířecími uprchlíky na jihu Moravy je pavián Heiko z brněnské zoo. V roce 2007 dvakrát utekl. V druhém případě ho chovatelé našli až po čtyřech dnech na golfovém hřišti v Jinačovicích na Brněnsku. V roce 2009 utekl znovu. Tehdy ho chovatelé hledali pět dní.