Tramvaje číslo 3 a 10 končily svou jízdu ve smyčce Komín. "Odtamtud vedeme náhradní autobusovou dopravu dál do Bystrce. Autobusy a trolejbusy jsou okláněné přes Kníničskou ulici," přiblížila mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Na místě je šest hasičských jednotek. "Odčerpáváme laguny a čistíme komunikaci," uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Místo havárie přivaděče Vírského vodovodu u tramvajové zastávky Kamenolom v Brně po třech dnech, 5. dubna 2021.
Havárie Vírského vodovodu: odmrštěný autobus, létající suť i vtipy o moři v Brně

Před sedmou hodinou večer se podařilo rozjet alespoň tramvaje. "Nicméně pro ostatní dopravu je tam silnice zavřená. A tak to zřejmě zůstane až do pátku," doplnila Tomaštíková.

Bystrcká ulice je zcela uzavřená, Kníničská částečně. "Brněnské komunikace v místě havárie rozmístily dopravní značení," oznámil policejní mluvčí David Chaloupka. Řidiči by se tedy měli řídit značkami.

Siemens Vectron v barvách RegioJetu.
Nákladní doprava z Brna: do kopců přes Vysočinu vytáhnou vlaky čtyři lokomotivy

Páteční havárie přivaděče Vírského vodovodu na pomezí Bystrce a Komína, při kterém voda vytvořila obrovskou lagunu přes silnici i tramvajovou trať, byla jeho vůbec první na území Brna. Podle vyjádření ze začátku tohoto týdne brněnské vodárny o opravě neuvažovaly.

Silný proud tehdy odhodil projíždějící autobus na sloup a betonovou suť odnesl až na blízkou frekventovanou silnici v Kníničské ulici.