Na místo vyrazili hasiči, kteří již v předstihu stavební firmu informovali o tom, že hladina má dále stoupat.  „Kolegové se se stavbyvedoucím dohodli, že vyproštění bagru je záležitostí firmy. Jediné, co jsme udělali bylo, že jsme pomohli dostat strojníka do kabiny a zase zpět," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Podle informací Deníku pracuje firma na stavbách protipovodňových opatření.

Zdroj: Youtube

Třetí stupeň povodňové aktivity na Svratce ve středu ještě přetrvával. „V Brně Poříčí je signalizovaný třetí stupeň povodňové aktivity při průtoku sto třiatřicet metrů krychlových za sekundu. Je ovlivněný probíhající stavbou. Skutečný průtok ve Svratce v Brně je pětapadesát metrů krychlových za sekundu,“ sdělil mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Model brněnské vily Tugendhat z kostek lega.
Slavná vila Tugendhat bude jako lego. Už pracují na přípravě unikátního modelu

Ve čtvrtek 28. prosince již platil v Brně na Svratce druhý stupeň, tedy pohotovost.

Na některých tocích na jihu Moravy platila ve středu 27. prosince bdělost. Tedy první stupeň povodňové aktivity, nebo již normální stav. O situaci na různých místech kraje Deník informoval.

Opravy přednádraží v Brně skončily v první polovině letošního roku. Dopravní omezení zakazuje například i průjezd novou pěší zónou, ne všichni řidiči to ale dodržují.
Pěší zóna u nádraží v Brně? Nezákonná, rozhodl krajský úřad po stížnosti člověka

Přítoky do nádrží již na všech místech klesají a poměr přitékající ku odpouštěné vodě se aktuálně snižuje. „Odtoky z nádrží budeme nadále upravovovat v závislosti na aktuálním stavu. Po uklidnění situace budeme postupně uvolňovat prostory ve vodních nádržích tak, aby byly opět připravené plnit protipovodňovou funkci," upřesnil aktuální situaci Chmelař. Doplnil, že VD Brno transformovalo devadesát metrů krychlových za sekundu přitékající do přehrady na pětapadesát metrů krychlových za sekundu.

Meteorologové předpovídají teploty kolem osmi stupňů nad nulou. Objevit se může déšť, ale pouze ojediněle. Postupně začne oblačnosti a srážek přibývat a od středních poloh se objeví i sněhové vločky.